Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 03.05.2017 15:11:28 

FK Velká Bučina

Články a jiné

Předsezonní zprávy 

Návrat ztracených synů!

Ano je to tak! V minulé sezoně se do týmu vrátil David Jahoda, který byl u zrodu klubu v roce 2010, kdy za nás odehrál dvě sezony a patřil k nejlepší útočníkům. Ač se po návratu snažil sebevíc sklouzl se s mizérií celého týmu a svými výkony nezabránil sestupu. Nyní bude moci opět předvést své přednosti na hrotu, kde bude opět operovat. Dalším návrátilcem je patriot klubu a brankář Martin Hora, který se vrácí z hostování z tureckého VPE Beypazarispor, kde za rok a půl stihl odehrát 55 zápasů a vstřelil 3 góly a připsal si 5 asistencí což je na brankáře slušný počin :-). V závěru přestupového týmu se rozhodl oprášit kopačky bývalý útočník Jan Batěk, který za klub doposud odehrál 17 zápasů, kde vstřelil stejný počet gólů a patřil mezi naše nejlepší střelce. Honza by měl prolomit dlouhodobou mizérii týmu, protože naše koncovka byla v posledních sezonách žalostná. A nakonec tak trochu nečekáná bomba. Do týmu se vrací jeden z nejlepších hráčů Roman Laitl, který byl rovněž u zrodu klubu v jeho počátcích. Kdysi velká naděje Střížkovských Bohemians se rozhodl pomoci týmu opět k výšinám. Roman za náš klub doposud odehrál 16 zápasů a vstřelil 12 gólů. Jistě bude opět motorem celého týmu. Dále jednáme s jedním zkušeným obráncem, který by měl svými zkušenostmi zacelit díru v obraně po odchodu Prchala a Doubka, kterému jsme prodloužili hostování.

Kádr tedy vypadá velice slušně, ale všichni víme, že jde především o výkony v zápasech a důležité jsou dva body za výhru. Soupiska pro podzimní sezony vypadá zatím takto: Brankář: Martin Hora, Obránci: Milan Roulich, Michal Kovářík, Jiří Pecháček, Jaroslav Masopust, Jan Janovský, Záložníci: Ondřej Honc, Roman Laitl, Richard Matouš, Lukáš Drbohlav, Útočníci: David Jahoda, Jan Batěk.

Další novinkou je změna na postu kapitána. Do nové sezony povede tým jako kapitán Jan Janovský s asistentem Michalem Kováříkem.

Odehráli jsme jeden přípravný zápas s týmem FC Panthers, který jsme bohužel prohráli 3:1 hlavně po individuálních chybách, které soupeř tvrdě trestal. Nutno uznat, že se většina týmu sešla po dvou měsících a část týmu prostě nedorazila. I přes prohru byla hra celkem slušná a pokud bude vše klapat měli bychom dle předpokladů hrát v horních patrech ligy. To ovšem ukáže až tabulka po 11ti kolech :-) První zápas začínáme 8.9. ve 12:30 na Pražačce. Držte nám palce!

Posezónní hodnocení

Hodnotil Michal Kovářík, docmrndával M@rty

Upozorňuji, že názory hodnotících se nemusí shodovat s názory zbytku týmu, tudíž si své případné výlevy nechte do hospody k pivu :-)

Jelikož se setoupilo, tak se sezona nemůže hodnotit jinak než velkým zklamáním. Tentokráte ale ne že bychom zbytečně prohrávali ale nebyli jsme schopný remízový zápasy zlomit v náš prospěch a že minimlně 2 jsme měli určitě. Následně opět chyběla absence střelce a tvořivého záložníka, jelikož Šochman když párkrát přišel (3!) byl sťatej jak doga a nikoho jinýho nemáme. Co se týče výkonu jako týmu až na pár vyjímek to stálo doslova za hovno. Drbohlav a Honc to chtěli vzít na sebe, což je jistě ušlechtilé a je to potřeba, ale nesmí se to přehánět. Janovský byl znechucen z celého dění v týmu což jistě na hře nepomohlo a Roulich se na nás v posledních zápase pro jistotu radši úplně vysral. Abych jenom jenom nehanil tak výborně hráli Pecháček s Krompholzem a když měl den tak i Matouš.

 

Zápasy

 

1.kolo – Tenhle tým byl nakonec na sestup taky ale nás vyškolil jak žáčky. Z naší strany špatnej zápas.

 

2. Kolo – Naše jediný výhra v sezoně. Jak smutné. Ale zároven jeden z mála dobrejch zápasů.

 

3. kolo – Prvni zápas s Martym v brance. Sice opět prohra a 5 golů v naší síti ale myslim si že jeden z nej. Co sme odehráli. Tvrdá hra a bojovnost tak to mělo bejt pořád.

 

4. kolo – První z remíz kterou sme měli dotáhnout na výhru. 3X být ve vedení a ztratit to, to nesmíme ani v 8. lize.

 

5.kolo – 5-0 prohra asi hovoří za vše.

 

6. kolo – Remíza a opět soupeř doháněl nás. Zase škoda,škoda,škoda.

 

7. kolo – Zase prohra ikdyž s kvalitním týmem a Dennym jako záskokem v brance.

 

8. kolo – Zlom v sezoně kdy si nejsme schopni poradit ani s důchodcema. Opět remíza a ztracená výhra. Tohle měl bejt naprostej debakl soupeře.

 

9. kolo – Další remíza a ač soupeř tentokrát vedl měli sme šancí na 3 zápasy a opět to měla být naše výhra.

 

10. kolo – Kontumační výhra a po pravdě kdyby se soupeř sešel dostanem opět bůra.

 

11. kolo – Nutně sme museli vyhrát pro záchranu ovšem soupeř byl daleko lepší. Šance sme měli ale opět nám to tam nepadalo a soupeř trestal.

 

Hodnocení hráčů

 

Martin Hora – Srdcař co dorazil na 3 zápasy a odvezl si dostatečnou porci gólu v brance a bohužel ne bodů. Odchytal to na svůj standart takže ani plus ani mínus.

 

Michal Kovářík - Jednoznačně opora týmu. Bez něj by naše výkony i výsledky byly daleko horší.

 

Milan Roulich – Podával stabilní výkony jako vždy ovšem zase se mu nevyhnuli mineli které jsou krutě trestány. V závěru sezony se na tým vysral a nedal ani vědět pořádně proč.

 

Jiří Pecháček – Nejmladší a opět asi nejlepší. Když dorazil hrál tvrdě, dával i goly a vše v naprostím klidu.

 

Jan Janovský – Hrál v obraně a bylo vidět že tam jeho místo není. Často se zapomínal ve předu. Je to ale jeden z největších srdcařů v týmu.

 

Jaroslav Masopust – Po zraněné kolene se zdaleka nedostal ještě na obvyklou úroven a samo to určitě nepřijde. Pár zápasů odehrál ale momentálně to je opravdu jen na pár minutek v zápase.

 

Jan Šochman – Tvořič hry který ovšem více tvořil v hospodách a s hulenim v ruce. Pokud by chodil hra by vypadala uplně jinak.

 

Ondřej Honc – Herně odehrál svůj standart ale goly mu opět nepadaly. Tým držel po organizační stránce a nahradil tak Martyho.

 

Lukáš Drbohlav – Podle svého jména to drbal a drbal. Fotbalista určitě dobrý ale chce to víc nahrávat,ikdyž v posledních zápasech už tomu tak bylo víc. Ale zase ty goly nepadaly. Každopádně by bylo více než dobré ho v týmu udržet.

 

Richard Matouš – Dostal se do role utočnika č.1 a náký goly dal. Odehrál slušnou sezonu. Bojuje a nevypustí jedinej balon. Měl konstantní sezonu.

 

Petr Krumpholz – Když dorazil dal hře myšlenku. S jeho hrou sme byli určitě silnější. Rozhodně nezklamal a náhrada za něj se bude hledat těžko.

 

David Jahoda – Z rychlika se stal robustní utočnik. Ze začátku sezony se rozehrával ale pak už to šlo. Do idealní formy eště nedorostl ale to přijde. V týmu ale uplatnení našel a potencial tam je.

 

 

Další sezona

 

Cílem je jednoznačně postup víc k tomu není. Pro hráče co měli řeči jako že 8.hrát nebudou tak ať  se rozhodnou a oznáměj jak to bude. Jen bych řekl že my jsme si to posrali jako tým a my si to taky musíme vykopat zase zpět!

 

 

Krátké ohlédnutí by M@rty.

 

Ač jsem odehrál v této sezoně pouze tři zápasy, rád bych doplnil jistě trefný komentář Michala, který byl u všeho v 90ti procentech.

 

Měl jsem čest si s klukama/kamarádama zahrát tři zápasy ze kterých jsme vydolovali bod a postupně podtrhávali naše tragické výkony, jak již bylo napsáno výše.

 

Jelikož ke komentáři Michala nemám co dodat, budu se věnovat plánům na příští sezonu.

 

1. Jsem v jednání s dvěma hráči, kteří by měli vážný zájem hrát. Budu tedy jednání směřovat na svůj příjezd 16.8.2013 a eventuelně dohodneme přátelák, kde bychom si je vyzkoušeli. Předem v prvním bodě zdůrazňuji, že další sezona se hrát bude!

 

2. Jistojistě budeme hrát 8. ligu, kde jsme v poslední době patřili mezi favority a hráli na špici, tedy potřebujeme znovu stabilizovat kádr, který bude konkurence schopný. Zde apeluji na všechny, aby se chytli za nos a uvědomili si, jestli chtějí někde brečet, že jsme sestoupili, nebo se vzchopit a ukázat své srdce bijící pro Bučinu. Je to na Vás...

 

3. V srpnu chci určitě udělat sraz a přátelský zápas. Bližší info doplním.

 

4. S užším vedením klubu jsme se dohodli, že nás definitivně opustí Jan Šochman, který dlouhodobě porušoval pravidla klubu a proto byl vyhozen. Dále nás bohužel na Vlastní žádost opouští Petr Krumpholz, který se stěhuje do Ostravy, za vše mu chci znovu poděkovat a popřát mnoho štěstí v dalším životě.

 

To je ode mne prozatím vše. Pokud budete mít další nápady, návrhy, či připomínky, neváhejte napsat na klubový mail/facebook.

 

M@rty

Předsezónní příprava - zápasy a přestupy.

V zimní pauze se u nás nelenilo a tvrdě jsme se připravovali na naší druhou sezonu (a celkově třetí) v 7. lize. Loni jsme se zachránili jen tak tak a tohoto stresu se chceme letos vyvarovat. Bohužel tým opustilo a leckdy i nečekaně několik hráčů. Jako nováček se nám letos představí Lukáš Drbohlav, kterého jsme získali na přestup. Lukáš se od dětství pohybuje ve velkém fotbalu, ale v Hanspaulce má odehráno 40 zápasů ve kterých vstřelil jeden gól. Zahrál si dokonce ve třetí lize HL a my od něj budeme očekávat zkušenosti hlavně v záložní řadě. Spekuluje se opět o příchodu několika dalších hráčů - dva s námi již hráli, ovšem u těch cizích se zatím ukázala spíše lenost a neochota se dohodnout. Nicméně do týmu se vrací i dlouholetý brankář Martin Hora, který momentálně působí v Turecké lize, ale díky pauze přijede odehrát tři zápasy.

Co se týče odchodů. Je jich hodně a některé nás jistě budou bolet. Již na konci minulé sezony bylo jasno o nepokračování Ondřeje Hoznauera Milana Jandy. Bohužel se k nim přidal i Tomáš Prchal Daniel Doubek. Daniela jsme uvolnili na půlroční hostování do týmu hrajícímu pátou ligu. Danny si chce zkusit novou výzvu a my mu v tom bránit nebudeme. Tomáš chce zamířit za štěstím do Francie. Mnoho otazníků však visí nad naším kmenovcem Jardou Masopustem, který sice v minulé sezoně ukončil kariéru, kvůli zranění, avšak několikrát ještě přišel týmu pomoci coby hrající trenér. Pokud Jarda bude po zdravotní stránce v pořádku a bude chtít, rádi ho přivítáme mezi sebe.

Do sezóny tedy nastupujeme s jedenácti hráči. Z toho Hora odehraje pouze tři zápasy a nejistý je Masopust. Tedy devět pevných. Stále ještě hledáme vhodné kandidáty, kteří by měli zájem s námi hrát. Kdyžtak se ozvěte na mail: fkvb@email.cz

V přípravě jsme odehráli celkem tři zápasy a jeden turnaj. Jak už u nás bylo zvykem - v turnajích se nám nedaří a proto jsme i letos pohořeli i když vždy jen těsně. První oficiální přátelák jsme odehráli proti spřátelenému týmu Sexy prdelky, kde nás doslova deklasovali 6:1 za nás ostudnýho kanára zachraňoval kapitán Honc.

Druhý zápas jsme hráli rovněž s kamarády z nově obrozeného týmu Tvar-VD. Ostudu jsme neudělali a vyhráli jasně 6:0. Mezi   střelce se zapsali: Honc 2x, Krumpholz 2x, Janovský a nová posila Drbohlav.

Třetí a poslední zápas nás znovu uvítali kluci se Sexy prdelkam, kde jsme si chtěli napravit reputaci a vstřelili jsme soupeři asi devět gólů. Stav zápasu si již nikdo nepamatuje (radši). Mezi střelce se zapsali: Krumpholz 3x, Honc 3x, Šochman 2x a Drbohlav.

Co se týče přípravy, která byla tak trochu na houpačce - jsme spokojeni. Až na jeden zápas a turnaj se nám podařilo vstřelit dost gólů, které nám mnohdy v lize chyběli. Doufejme, že našim hráčům nevyschne střelný prach a formu si odnesou i do ligy, která pro nás letos bude náročná...

 

M@rty

Pokuty platné od Jarní sezony 2013

 

 

Pokuty

Částka v KČ

Červená karta, nebo 2x žlutá

50

Žlutá karta – nesportovní chování, hrubý faul

20

Neúčast bez omluvy (3x v sezoně – vyloučení z klubu)

50

Omluva později než 24h před zápasem

20

Prohra

5

Nedonesení pokuty na další zápas

+50%

Pozdní příchod bez omluvy

1Kč/minuta

 

Nesportovní chování (kecy na rozhodčího, urážení spoluhráče, laxní přístup)

20

 

Odměny

Částka v KČ

Výhra

10

Čisté konto (Brankář + obrana)

10

Gól (pouze v případě výhry)

5

 

Při výběru peněz na novou sezónu bude naúčtována záloha 100Kč každému hráči.

Tato záloha je vratná jestliže: Hráč splní docházku a při neúčasti se včas omluví (min. účast 8 zápasů v sezoně), bude se včas dostavovat na předzápasový sraz (min. 15 minut před zahájením zápasu).  

Na vrácení zálohy hráč nemá nárok pokud:  Poruší dvakrát a více jednotlivý bod v sazebníku pokut (kromě červené karty). Tedy, když dostane za sezonu 1 žlutou kartu a jinak bude poctivě chodit, bude mu vráceno 80Kč (20Kč pokuta za žlutou kartu). To samé platí za prohru. Pokud tým prohraje, účtuje se mu 5Kč pokuty. Tato pokuta bude strhávána ze zálohy. Př. Prohrajeme-li všech 11 zápasů = (-55Kč) vrátí se mu 45Kč na konci sezony.

Co se týče pozdního příchodu bez omluvy. Pokud se hráč včas neomluví za pozdní příchod, začíná se mu částka účtovat od času zahájení zápasu. Př. Zápas začíná od 15:00, i když bude zápasové zpoždění (které většinou bývá) začíná se mu pokuta počítat od zahájení času zápasu čili od 15:00.

Za nesportovní chování se považuje: Urážení rozhodčího, nadávání spoluhráči a laxní přístup k zápasu: bezdůvodné opuštění hřiště, neochota střídat a jiné naschvály, které očividně oslabí tým.

Omluvy

Za právoplatnou omluvu se počítá: Omluvení formou sms, nebo osobně POUZE kapitánovi (Ondra Honc). Omluva formou facebooku(zpráva) nebude brána jako právoplatná. Oko se dá přimhouřit při včasné omluvě na FB události, avšak min. 3 dny před zápasem! U sms stačí 24hodin před začátkem utkání. Omluva typu: „Nevyjádřil jsem se na účasti(FB), proto jsem nepřišel“, bude počítána jako neúčast bez omluvy a zaúčtována pokuta 50Kč. Pokud se hráč nevyjádří na FB události je brán jako jistý účastník zápasu a tudíž se na něj případně vztahuje pravidlo včasné omluvy formou sms 24h před zápasem.

 Neuznávají se výmluvy typu: „Neměl jsem kredit, neměl jsem přístup k internetu.“ – v dnešní době komunikačních technologií se tyto výmluvy nebudou tolerovat!

Pokuty budou účtovány ihned po zápase, pokud hráč nedonese pokutu nejpozději do příštího zápasu, připočítává se 50% z dané částky. Vyplácení odměn se bude konat na konci sezony na klubovém srazu. Obdržené pokuty se na konci sezony použijí na odměnění hráčů a zaplacení útraty v hospodě. Rozdíl co se týká odměn, budu doplácet já. (nevztahuje se na útratu v hospodě)

Prosím všechny hráče, aby si toto řádně a důkladně pročetli. Na pozdější reklamace nebude brán ohled. Pokuty posuzuje v mé nepřítomnosti pouze a jenom kapitán týmu, maximálně jeho zástupce. Kapitán následně peníze odevzdá pokladníkovi. 

 Konec dobrý, všechno dobré. Aneb ohlédnutí za sezonou podzim 2012.

Sezonu hodnotil Michal Kovářík za přispění Ondry Honce a mé maličkosti.

Sezona se dá nakonec zhodnotit jako úspěšná má ovšem pár ale. Do sezony jsme šli s ustáleným kádrem a jasným cílem záchrany 7.ligy, což se nakonec po boji podařilo, ale zpět na začátek. Sezona začala šťastnou výhrou a vše bylo dobře nakopnuto. Pak ovšem přišel šok po prohře s více než hratelným soupeřem a tahle ztráta nás mohla nakonec dost mrzet. Po kontumaci přišel asi náš nejlepší zápas sezony proti Heliportu, všichni zahráli velice dobře a byla z toho výhra 4-3. Začalo se myslet i na postup, ale to byla největší chyba. Z vrcholu jsme padli rychle na zem a přišla série porážek. Daly by se shrnout do pár hesel a to brzy inkasováno, děravá obrana, gólman na všechno nestačí, netrefí se prázdná brána a nulovej tlak na soupeře. Rázem z toho byl strach o záchranu. Poslední zápas jsme ale s přehledem zvládli a výhrou 5-0 jsme se zachránily.

 

 

Jan Baťek – Přišel vypomoct na jeden zápas a hru oživil, dal gól kterej se od něj čekal ale bohužel bez podpory týmu a kvalitní přihrávky sám zápas nevyhraje.

 

 

Daniel Doubek – Jistota zadních řad. Sice se nevyhnul pár minelkám a žlutejm kartám jako vždy, ale  jako jedinej hráč týmu prodávál svůj důraz a snažil se o střelbu.

 

 

Ondřej Honc – Jako kapitán se snažil tým motivovat a podržet i když to někdy šlo dost těžko. V záloze rozdával dobré přihrávky a hrál i se zraněním. Obětoval se, jak mohl. Jediný mínus je neskutečný kvanta neproměněných šancí který nás určitě nějakej bodík stály.

 

 

Ondřej Hoznauer – Plnil roli náhradníka, na hřiště se moc nedostával. Snažil se, ale jeho chybná nahrávka nás možná stála i body. Chce to pro příště všechno zrychlit.

 

 

Jan Janovský – Malý velký muž. Srdcař bučiny. Plnil roli univerzála a dával góly ze standartek. Rval se o každej balon i když se nedařilo. Jediný s čím sral hlavně mě byly neustálý kecy a žlutý karty za ně.

 

 

Petr Krumpholz – Když mohl na zápas kvalitu přinesl. Táhl ofenzivu týmu ovšem bez většího počtu gólů. Vytknout se mu nedá jediná věc. S Petrem je tým zase o něco silnější bez něj musí víc bojovat.

 

 

Roman Laitl – dorazil na poslední zápas, dal dva góly a přinesl obrovskou kvalitu. Určitě bychom ho přivítali na zápasech častěji. Rozdílový hráč, kterej by mohl brát zodpovědnost na sebe.

 

 

Jaroslav Masopust – na hřišti bojoval se zraněním které ho nakonec i vyřadilo z dalších zápasů. Do zápasů přinesl potřebný důraz a jeho gól proti Heliportu se ukázal jako více než důležitý. Jen pořádně doléčit zranění a zpět do sestavy.

 

 

Richard Matouš – lítal po celým hřišti jak je jeho zvykem. Ovšem gólů moc nepřišlo. Těch se od našeho prvního útočníka čekalo víc. Bojovnost byla na 100 pro. Vedl i tým jako kapitán a tuto úlohu plnil dobře jelikož bojoval i za své spoluhráče.

 

 

 

Jiří Pecháček – největší překvapení sezony, Hrál naprosto báječně v obraně a podporoval i útok. Vzhledem ke svému mládí si moc nedovolil což by do příští sezony mohl změnit. Byl jedním z nejlepších hráčů sezony.

 

 

Tomáš Prchal – naše věž. Vzhledem k práci nemohl dorazit na více zápasů ale i tak byl platný hráč. Dozadu bezchybný ale do předu se svezl s mizérií celého týmu. Občas by to ale chtělo kousnout se i když se nedaří.

 

 

Milan Roulich – držel si svůj dlouholetý standart formy ale bohužel i standart minel. Zase to sluníčko. Po zranění byl vyřazen ze hry ale do další sezony se sním opět počítá do obrany, kde bude hrát jako tank.

 

 

Jan Šochman - Špílmachr týmu. S jeho formou se zvedala a padala naše hra. Na začátku sezony byl jednoznačně nejlepším hráčem. Pak ale odešla forma a zapadl do průměru. Možná by to chtělo i míň kalit. Každopádně jako jeden z mála se pokoušel o střelbu a kombinaci.

 

Michal Kovařík - I přes občasné komplikace nechyběl na jediném zápasu a bylo to znát. Celou sezónu chytal stabilně a vychytal nejen soupeře, ale i vlastní hráče. Spousta jeho zákroků nás podrželo a díky jeho rychlé rozehrávce podporoval útoky. Také díky němu jsme dokázali nakonec 7. ligu udržet a doufám, že v další sezóně nám pomůže s přehledem udržet nebo dokonce postoupit dále, protože na to jako tým máme. Díky Michale

 

 

 

Do příští sezony by to chtělo udělat jednoho hráče z trojice Batěk, Laitl a new Lukáš ( nevim příjmení) …. Pokud se to podaří můžeme myslet na postup. Pokud ne, tým má minimálně na střed tabulky.

 

 

Pozitiva – Kvalitní obrana a málo inkasovaných golů

Negativa – nulový útok, a tlak na soupeře bez myšlenky

 

Shrnutí – S čím se do sezony šlo to se splnilo, ovšem mohlo to být daleko daleko lepší. I tak sezonu hodnotím kladně.

 

Sezona za námi by Marty

 

Poprvé v životě jsem nemohl být součástí týmu po celou sezonu, což mě nehorázně mrzí, ale bohužel. Takový je život. Naštěstí jsem měl tu čest a jeden zápas mohl navštívit jako divák. Ač jsem s Vámi nebyl na hřišti, snažil jsem se ohánět v zákulisí a z rozhovorů několika z vás se pokusím napsat také pár slov.

Konečně jsme se dokázali vyhrabat z bažin osmé ligy, tato euforie nás všechny zasáhla hned na začátku a naše nezkrotné nervy byly na pochodu. Jak již psal Michal, euforie nám vydržela několik počátečních zápasů a pak přišel zmar v podobě několika a nebojím se říct: „Absolutně zbytečných proher, za které si můžeme jen a jen my“. Z výsledků je jasné, že naše nejhorší prohra byla 3:0… tudíž za celou sezonu jsme nedostali debakl v podobě pěti a více gólů, což značí jedno: Na sedmou ligu máme! Za celou sezonu jsme inkasovali 18 gólů, z čehož vyplývá 1,6 gólu na zápas. Pokud se nepletu, tak je to nejlepší výsledek v naší 6ti sezónové historii! Toto svědčí o jednom: Pevná obrana a kvalitní brankář. Vstřelili jsme celkem 24 gólů, což také není špatné, nutno uznat, že 6 jich bylo zadarmo díky kontumaci. Z čehož plyne 2,1 gólu na zápas.

Pokud se zpětně podíváme na výsledky, tak kromě zápasů s Krabicema(0:3) a Stodůleckými piráty(2:0) jsme vždy prohráli o jeden gól. Což značí o jednom. Málo, ale žalostně málo střílíme. Že někdo spálí šanci – stane se. Jsme přeci jen lidi, to samé platí o individuální chybě (pokud jich není 5 v jednom zápase).  Jak je vidět našemu týmu chybí jediné a to góly. Jak by řekl jeden pokladník: „Čím víc gólů dáme, tím víc bodů máme.“ Vy se teď někteří možná smějete, ale to pravda. Co vím, tak po herní stránce jsme neměli na Krabice, ti ale skončili v půlce tabulky. Pirátům jsme byli rovnocennými soupeři a hle – jsou v čele. Sedmá liga je neuvěřitelně vyrovnaná a stačí hrozně, hrozně málo k tomu, abychom i my jí mohli v klidu a důstojně hrát – bez nervů ze sestupu. Měli bychom se opravdu začít scházet k pravidelným tréninkům. Chápu, že někteří mají práci, jiní školu, ale jednou v týdnu se pět lidí sejít může a nacvičit si alespoň nějaké signály… tohle já teď bohužel za Vás neudělám, ale je to pro vás na zamyšlení. Jelikož už nemám co dále napsat, tak alespoň stanovím cíle na příští sezonu:

 

1.      Přivést 1 – 2 nové tváře. Bohužel ač toto rozhodnutí činím nerad, je to nutné. Letos tým opustili hned dva hráči, a jelikož u některých z vás je docházka nespolehlivá, musíme si pojistit, že se nás sejde dostatek. Proto zahajuji tímto oficiální nábor. A nabízím vám, abyste se zeptali svých kamarádů. Nerad bych někam psal inzeráty a přiváděl cizí lidi (po druhé bychom nemuseli mít takové štěstí, jako posledně J)

2.      Umístění výš, než letos… tohle je asi každému jasné, co k tomu potřebujeme jsem zmínil výše. A máte to Vy ve vlastních rukách!

3.      Stabilizovat tým finančně a materiálně. To si asi vezmu na starost já. Mám pro vás nějaké návrhy, které probereme na schůzi.

4.      Začít dávat víc gólů… o tom se snad ani nemusím rozepisovat. Co je k tomu potřeba, ví jistě každý z Vás J

5.      Zůstat nadále stejnou partou jako do teď. To říkám s potěšením, protože poslední dvě sezony konečně tým táhne za jeden provaz, i když to někdy skřípe, ale u nás je pravidlo jasné: Bavit se nejen fotbalem, ale i lidmi okolo něj J

 

 

Jardo, děkujem!!!

 

Po dlouhých šesti sezónách nás opouští náš kmenový hráč Jaroslav Masopust, který se také velkou měrou podílel na založený týmu. Jarda minulý rok utrpěl v zápase vážné poranění kolene, které skoro rok léčil. Letos se opět vrátil na hřiště, avšak po pěti zápasech se mu zranění obnovilo a jelikož by mohlo ovlivnit jeho budoucí život, rozhodl se ukončit veškerou fotbalovou kariéru coby hráč. Jarda svůj fotbalový život započal ve Slovanu Velvary poté přestoupil do Sokolu Uhy a nakonec do FK Žižice odkud jsme ho získali my. Za klub FK Velká Bučina odehrál tento 190cm vysoký univerzál 36 zápasů, přičemž se jedenáctkrát zapsal na listinu střelců. Za celý tým mohu s jistotou říci, že nám na hřišti bude velice chybět. Dobrou zprávou ovšem je, že se tímto stává oficiálním asistentem manažera Hory a trenérem A-týmu.

Jardo, ještě jednou Ti děkuji za vše, co jsi pro tým na hřišti dokázal a přeji Ti hodně štěstí nejen v osobním životě, ale i v klubovém zákulisí, kde mám pro Tebe nachystáno spoustu práce :-) 

S pozdravem Tvůj nadřízený Martin Hora

 

Jarda se vždy statečně rval do poslední minuty, budiž jeho číslo 22 navždy vyřazeno z klubového číslování.

 

Postupujeme!!!

Po delší době prochází stránky aktualizací. Postupně přibudou nové informace o novinkách z týmu a hráčích.

Největší novinkou je, že tým dokázal postoupit do sedmé ligy i ze třetího místa!

Další informace ohledně přestupů: Kádr opustil zkušený brankář Martin Hora, který za tým odchytal 48 zápasů. Dohodl se s týmem 6. turecké ligy - Beypazarispor na roční hostování s opcí. Jako náhrada přichází staronová posila Michal Kovářík, který již v týmu působil dříve jako kapitán. Nyní ovšem přichází s úkolem zacelit díru v bráně a předvést své bohaté fotbalové zkušenosti.

Dále tým opustila dlouholetá opora v obraně Vojtěch Hrbek, který v týmu působil od jeho založení a stihl odehrát 37 zápasů v nichž vstřelil 2 góly. Vojta změnil práci, bydliště a tak se přesunul za fotbalovým štěstím na západ Čech. Vojtovi chci za celý tým poděkovat za jeho spolupráci a to nejen na hřišti i mimo něj a popřát hodně štěstí do budoucna!

Že letní přestupové vody nebyly stojaté, dokazují opět staronové příchody: Do týmu se po vleklém zranění vrátilJaroslav Masopust, který za tým již odehrál 31 zápasů a vstřelil 10 gólů. Jarda by měl zacelit mezeru, která vznikla po odchodu Vojty Hrbka, tedy na levém kraji obrany.

Dalším neméně zajímavým a také staronovým příchodem se stal přestup Jirky Pecháčka, který ač je nejmladší hráč v historii klubu, za tým odehrál 5 zápasů a dokázal vstřelit 2 góly. Jirka je velice nadějný fotbalista a měl by se pohybovat mezi zálohou a útokem.

V zákulisí se diskutuje ještě o jednom přestupu, mělo by jít o hráče, který v týmu již působil dříve, ale ještě není vše dotaženo do konce, proto ho zde nechci jmenovat.

Závěrem: Tým sice opustili dvě dlouholeté opory, avšak podle prozatimních předpokladů se je podařilo nahradit, více než dobře. Dobrou zprávou je, že nepřišel nikdo nový, tým se postupně krystalizuje a doufejme, že vydrží pohromadě co nejdéle. Po minulém pomalejším rozjezdu, tým doslova proletěl osmou ligou a sic skončil "až" třetí, výsledky si jasně řekli, že patříme výš! Pokud se podaří udržet skvělou morálku, která v týmu panuje již delší dobu, neměl by být problém v klidu hrát sedmou ligu a třeba časem se dostat ještě výš!

 

 

Minulou sezónu (Podzim 2011) jsme se umístili na 5. místě v 8. lize Hanspaulky. Nutno říci, že jsme tuto sezónu měli výborně rozehranou, drželi jsme se na 2. místě, bohužel poté přišla krize, jak co se týče docházky hráčů na zápasy, tak také na pískání. Kvůli neodpískaným zápasům nám svaz odečetl 2 body a udělil pokutu, ovšem i tak jsme se mohli probojovat na druhé postupující místo, kdybychom v zápase o druhé místo proti Bröndby codein IF vyhráli, ale bohužel na tento zápas dorazili pouze srdcaři FKVB a my ten zapás nezvládli, a tak jsme v konečné tabulce ztratili na postupové místo 3 body. Bohužel nás v minulé sezóně ať už v průběhu či na konci sezóny opustili, ať už kvůli vlastnímu rozhodnutí či zranění klíčový hráči a žolíci týmu a to:

 • Jan Batěk: střelec 15 branek v sezóně
 • Roman Laitl: nejkvalitnější hráč týmu
 • Michal Kovářik: capitan týmu
 • Jiří Pecháček: stabilní záložník
 • Jaroslav Masopust: stabilní univerzální hráč
 • Milan Cífka: žolík do obrany
 • Anatoliy Perets: žolík do útoku

Do nové sezóny jsme ovšem získali náhradu, a to buď při náboru nebo v podobě staronového hráče a to:

 • Petr Krumpholz: posila do útoku
 • Jan Janovský: posila do útočné fáze
 • Milan Janda: posila do záložní řady
 • Daniel Doubek: posila do obrany

V letošní sezóně bychom rádi předváděli pěkný, bojovný fotbal a postoupili do 7. ligy, tak hodně štěstí, zdaru a umu!!

 

 

 
TOPlist